obsługa informatyczna

Open Source

Firma "Wserwis" oferuje Państwu możliwość wdrożenia rozwiązań opartych na Wolnym Oprogramowaniu. Oprogramowanie te w przeciwieństwie do zamkniętego, komercyjnego posiada wiele zalet. Technologie te są dostępne dla każdego podmiotu gospodarczego lub osoby prywatnej. Licencje Open Source pozwalają na bezpłatne korzystanie z wielu rozwiązań informatycznych. W wielu przypadkach z powodzeniem mogą zastąpić drogie rozwiązania informatyczne. Bardzo ważnym elementem o którym warto tu wspomnieć jest system operacyjny linux.

stary IBM PC

Oprogramowanie pracujące pod znakiem pingwina może zastąpić system który bardzo często ulega rozlicznym awariom. Brak wirusów, dialerów, spyware, trojanów i innego nie pożądanego oprogramowania stawia w bardzo korzystnym świetle linuxa. Obiegowa opinia o trudności konfiguracji linuxa jest w obecnym czasie znacznie przesadzona.

Wiele firm i osób prywatnych korzysta z komputera w bardzo standardowy sposób. Komputer potrzebny jest do: przeglądania internetu, korzystania z poczty elektronicznej, pisania dokumentów jak również jako stacja multimedialna filmy muzyka itp. Linux te wymogi spełnia.

Warto w tym miejscu wspomnieć o darmowym pakiecie Open Office, świetnej przeglądarce internetowej Mozilla firefox i kliencie poczty elektronicznej Mozilla Thunderbird.

Nowym projektem wserwis jest strona internetowa "linux for You". Mająca na celu popularyzację linuxa u klienta. Linux Warszawa Instalacja